Karton Kutu

Mukavva levha çeşitlerinden üretilen flekso ya da ofset baskı tekniği kullanılarak üzerine logo ve marka basımı yapılan, üretim sonrası ürünlerinizi kapalı ve güvenli bir şekilde istediğiniz merkeze sağlıklı bir şekilde sevk edilmesini sağlayan ambalaj çeşididir. Müşterilerimizin özel istekleri doğrultusunda üretilebilen kutularımızın çeşitliliği, ürünlerin grup ve özelliklerine göre ayarlanabilmektedir.

Klişe, oluklu mukavva ve baskı alternatiflerimiz, ürününüzün satışa dönüşmesindeki ilk basamakta, yani ambalajlama kısmındaki ihtiyaçlarınıza göre düzenlenebilir. Ürünün ambalajlama kısmında doğru sunum şeklini belirleyebilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı özellikler olacaktır. Bu özellikler, ambalajlama oluşturulduğunda, satışa sunacağınız ürünün raflarda muadillerinden ayırt edilmesini sağlayacaktır.

Oluklu mukavvadan üretilmiş kutunun şekli, boyutu, birim ağırlığı, yapısı ve müşteri kitlesi göz önünde bulundurulduğu takdirde, ambalajlama, ürünün satışa dönüşmesi konusunda en doğru desteği vermiş olacaktır. Ürünlerinizin fark edilebilir olması ve marka imajı açısından belirleyeceğiniz levha rengi ve baskı rengi sizin için prestij sağlayacaktır. Oluklu mukavvadan üretilen kutular; E(Mikro), B(İnce Dalga), C (İri Dalga), C+B (Dopel) B+E (Mikro Dopel) kalitelerinde üretilmektedir.

Standart Koli

Standart kolinin bütün kapakları aynı boydadır, dış kapakları kutunun ortasında birleşir, iç kapakları arasında kalan mesafe kutu boy – en ortasına bağlı olarak değişir, pek çok ürünün ambalajı için kullanılır, ürünün tabanlarda daha iyi korunması istenirse kutu kapakları arasında kalan boşluğa ölçüye uygun bir parça yerleştirilir, bu yöntem özellikle birden fazla dalgadan üretilen ve bir çok ürünün paketlendiği kutularda kutu tabanında oluşan kademe farkını ortadan kaldırmak için kullanılır, ürün genellikle tekstil sektörüne hitap eden bir üründür, ama diğer sektörler için de sıklıkla kullanılmaktadır, baskılı ve baskısız olmak üzere üretilir.

Çift Taraflı Bindirmeli Koli

Çift taraflı bindirmeli kolinin standart koliden farkı tüm kapak boylarının belirlenen ölçülerden uzak tutularak dış kapakların üst üste bindirilmesidir, en kapakları arasındaki boşluğu, üretim ve kullanım açısından ekonomik hale getirmenin bir başka yolu olan bu çözüm genellikle ağır ürünlerin ambalajı için kullanılır, aksi halde tabanı yere paralel gelmeyeceği için istifte problem yaratır bu tip kolilerin kapakları genellikle tel dikişle kapatılır.

Tam Kapaklı Koli

Tam kapaklı koli, koli dış kapaklarının tam olarak üst üste bindirildiği gibi kullanılan bir koli tipidir, bu tip koliler çökmeye karşı daha dayanıklıdırlar, genellikle en ölçüsü dar olan ve yan yüzü üstüne istiflenen koliler, başlarda oluşan mukavva katı nedeniyle istife dirençlidirler.

Tam Kapaklı Koli

Dar kesimli kutu aynı zamanda tek parça teleskopik kutu diye de adlandırılmaktadır, genellikle otomatik dolum makinalarında kapatılan bu kutu çok amaçlı olduğundan el ile de kapatılmaya müsaittir, dayanıklı tüketim mallarından et ürünlerine kadar pek çok sektörde kullanılmakta aynı zamanda son zamanlarda pizzacıların rağbet ettiği bir üründür, üst üste istiflemeye müsait olduğundan istife dayanıklıdır ve aynı zamanda baskılı olarak üretilebilmektedir.