Oluklu Mukavva

Oluklu mukavva kolilerin yarı mamul şekli olan levha tek başına ayıraç veya separatör olarak kullanılır. Aynı zamanda palet ara mukavvası olarak da kullanılır. Katlar arasında düzgün ve homojen bir yapı yok ise, sürtünmeye bağlı olarak ezilme çizilme veya şerare çıkma olasılığında mutlaka kullanılmalıdır. Baskılı ve Baskısız şekilde Mikro(E), B ve C dalga boylarında tek ve bunların kombinasyonundan oluşan çift dalga oluklu mukavva ve levha satışı ve basımı yapılmaktadır. Zemin baskı bütün levha boyutlarına uygulanabilmektedir.

İri Dalga (C)

İri Dalga (C) mukavva 2 adet düz kağıdın arasına 1 adet iri dalga oluk tabakasının yapıştırılması ile toplam 3 kağıdın birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 4 mm olup TSS, TST, KSS, KST, KSK, BSS, BST, BSK kalitelerde üretilmektedir.

İnce Dalga (B)

İnce Dalga (B) mukavva 2 adet düz kağıdın arasına 1 adet ince dalga oluk tabakasının yapıştırılması ile toplam 3 kağıdın birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 3 mm olup TSS, TST, KSS, KST, KSK, BSS, BST, BSK kalitelerde üretilmektedir.

Mikro Dalga (E)

Mikro Dalga (E) mukavva 2 adet düz kağıdın arasına 1 adet mikro dalga oluk tabakasının yapıştırılması ile toplam 3 kağıdın birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 2 mm olup TSS, TST, KSS, KST, KSK, BSS, BST, BSK kalitelerde üretilmektedir.

Dopel (B+C)

Dopel (B+C) mukavva 3 adet düz kağıdın arasına 1 adet ince dalga ve 1 adet iri dalga oluk tabakasının yapıştırılması ile toplam 5 kağıdın birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 7 mm olup TSSSS, TSSST, KSSSS, KSSST, KSSSK, BSSSS, BSSST, BSSSK kalitelerde üretilmektedir.

Mikro Dopel (B+E)

Mikro Dopel (B+E) mukavva 3 adet düz kağıdın arasına 1 adet mikro dalga ve 1 adet iri dalga oluk tabakasının yapıştırılması ile toplam 5 kağıdın birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 6 mm olup TSSSS, TSSST, KSSSS, KSSST, KSSSK, BSSSS, BSSST, BSSSK kalitelerde üretilmektedir.

Saman fluting (S)

Saman fluting (S) atık kağıtlar ve samanın pişirilmesi ile elde edilen hamurdan yapılan bir kağıt türüdür. Oluklu mukavvada ondüle, orta ve iç yüzey kağıdı olarak kullanılmaktadır.

Test lineer (T)

Test lineer (T) tamamen atık kağıttan üretilen test liner kutu üretiminde yüksek dirençli ve baskıya dayanıklı olması sebebiyle kolay işlenen ve en çok tercih edilen bir yüzey kağıdıdır. Üretiminde nişasta ve reçine katkısı yapılır. Zaman zaman ise renk vermek amacıyla boya katıldığı da olur.

Beyaz test lineer (B)

Beyaz test lineer (B) reklama ve görselliğe önem veren üreticilerin vazgeçilmez ambalaj hammaddesidir. Baskıya uygunluğu görsel ve estetik kalitesi gibi özellikleri ile çok tercih edilen bir dış yüzey kağıdıdır.

Kraft lineer (K)

Kraft lineer (K) kağıdının su geçirgenliği yoktur ve üretiminde selüloz kullanılır. Parlak oluşu, rengi, mukavemeti ve kolay baskı uygulanabilir oluşu ile özellikle ihracat sektörünün tercih ettiği bir dış yüzey kağıdıdır.